• 1S.jpg

Aktualności

Świątecznie w Gminie Głogów

Boże Narodzenie przed nami. Mieszkańcy Gminy Głogów mogli już jednak poczuć magię świąt. Do najmłodszych mieszkańców dotarły mikołajkowe paczki. Seniorzy uczestniczyli zaś w wigilijnym spotkaniu, które odbyło się w Przedmościu.
Pierwsze dni grudnia były bardzo pracowite dla pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu. Panie miały bowiem za zadanie przygotowanie paczek dla najmłodszych mieszkańców gminy. Zadanie wcale nie było takie proste. W sumie przygotowano aż tysiąc słodkich podarków.
– Rozdawanie mikołajkowych prezentów rozpoczęliśmy już czwartego grudnia, a zakończyliśmy siódmego grudnia. W tegoroczną akcję włączyły się szkoły w Serbach, Wilkowie i w Przedmościu. W tych placówkach Święty Mikołaj spotkał się z dziećmi. Odwiedził także świetlice w Ruszowicach, Grodźcu Małym i w Borku. W spełnieniu tego miłego obowiązku bardzo pomogli Mikołajowi również nasi sołtysi – mówi Joanna Starczewska, dyrektor GOK w Przedmościu.
Świąteczną tradycją w Gminie Głogów są również wigilijne spotkania, na które zapraszani są seniorzy i samotni mieszkańcy gminy. W tym roku gospodarzem takiej wieczerzy było Przedmoście.
– Życzę wszystkim zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Życzę także wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Wierzę, że ominą nas te wszystkie zawieruchy, które dzieją się wokół – życzyła mieszkańcom gminy wójt Joanna Gniewosz.
Świąteczne życzenie uczestnikom wigilijnego spotkania w Przedmościu złożyli także przybyli na nie goście: poseł Ewa Drozd, wiceprezydent Głogowa Bożena Kowalczykowska, starosta Jarosław Dudkowiak oraz Karol Skowroński, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie. Do Przedmościa przyjechała także Maria Kajdan, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy.
O świąteczny nastrój spotkania zadbali wykonawcy prezentujący się na scenie. Kolędy i pastorałki zaśpiewały utalentowane dzieci i młodzież z Gminy Głogów oraz działające w gminie zespoły ludowe. Dzięki paniom z Gminnego Ośrodka Kultury na stołach nie zabrakło pierogów, barszczu, ryby oraz wspaniałych wypieków.
Podczas uroczystości można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane podczas warsztatów zorganizowanych w świetlicach wiejskich. Dochód z tej sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc chorym dzieciom z terenu Gminy Głogów.
1
2
3
4
5
6
7
8