• 1S.jpg

Aktualności

Coraz bliżej nowej siedziby urzędu

Nie jest tajemnicą, że od wielu lat Gmina Głogów nie ma własnej siedziby. Od samego początku istnienia wynajmowała powierzchnie przy ul. Poczdamskiej, a następnie przy ul. Słodowej. Wójt Joanna Gniewosz i Rada Gminy Głogów pragną rozwiązać ten problem i znaleźć urzędowi nową siedzibę.

Wszystko wskazuje na to, że Gmina Głogów zakupi już niedługo część nieruchomości przy ul. Piaskowej w Głogowie – nad Powiatowym Urzędem Pracy.
Właścicielem nieruchomości jest Starostwo Głogowskie. Podczas sesji w dniu 29 lutego radni powiatu przyjęli uchwałę, w której wyrazili zgodę na sprzedaż części nieruchomości za cenę niższą niż rynkowa.
– Cieszę się, że siedziba urzędu gminy będzie w najbliższych miesiącach przenoszona na ulicę Piaskową, na II i III piętro – powiedziała wójt Joanna Gniewosz. – Na zakup tego budynku wydamy około 670 tysięcy złotych. Staramy się również, żeby było to rozłożone w dwóch transzach. W tym roku pierwsza odpłatność, w następnym roku kolejna. Będziemy również starać się razem z powiatem o pozyskanie środków zewnętrznych na termomodernizację tego budynku. Konieczne będzie także przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. przez wybudowanie windy. Starostwo dysponuje już dokumentacją techniczną na to zadanie.