• 1S.jpg

Aktualności

Huczny koniec żniw w gminie Głogów.

Dobiegły końca tegoroczne żniwa. Przyszedł czas na zabawę. Gospodarzem gminnych dożynek w gminie Głogów były Klucze. Uroczystość była okazją do podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę.


Tegoroczne żniwa dla gospodarzy nie były łatwe. Rolnicy zmagali się zarówno z upałami i suszą, jak i ulewami. Ostatecznie jednak przyszedł czas, kiedy mogli podziękować za plony oraz wziąć udział w zabawie przygotowanej przez gminę Głogów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu.

Każdego roku gminne dożynki odbywają się w innej miejscowości. W tym roku były to Klucze. Starościną dożynek była Weronika Ochałek z Wilkowa, starostą zaś Stanisław Szyba z Kluczy. Podczas oficjalnej części dożynek przygrywała Orkiestra Huty Miedzi Głogów, wystąpiły również zespoły folklorystyczne: „Iskierki”, „Grodzianki”, „Przedmościanki” oraz „Serbowiacy”. Podobnie jak w latach ubiegłych na scenie wspaniale zaprezentowały się uzdolnione dzieci i młodzież.
Podczas gminnych dożynek nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez mistrza w podnoszeniu sztangi- Wiesława Kiwackiego, oraz w grze terenowej zorganizowanej przez stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Dla najmłodszych dostępne były dmuchane zamki oraz kule wodne.
Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu oraz sołectwa przygotowały przepyszne poczęstunki dla wszystkich gości. Tłumy do tańca poderwały gwiazdy wieczoru, zespoły - The Lovers, E-maill oraz Inwox. Wieńcząca tegoroczne dożynki zabawa taneczna trwała do późnej nocy. Do tańca przygrywał zespół Projekt. Mieszkańcy gminy długo nie pozwalali muzykom zejść ze sceny. (tekst Natalia Szymczak)

 

http://www.tv.master.pl/informacja.php?news=44052%2CTRUDNE-ZNIWA

 

dożynki klucze s-4
dożynki klucze s-6
dożynki klucze s-7
dożynki klucze s-15
dożynki klucze s-19
dożynki klucze s-25
dożynki klucze s-26
dożynki klucze s-27
dożynki klucze s-29
dożynki klucze s-30
dożynki klucze s-35
dożynki klucze s-38
dożynki klucze s-43
dożynki klucze s-48
dożynki klucze s-50
dożynki klucze s-52
dożynki klucze s-53
dożynki klucze s-54
dożynki klucze s-55
dożynki klucze s-56
dożynki klucze s-57
dożynki klucze s-58
dożynki klucze s-59
dożynki klucze s-60
dożynki klucze s-61
dożynki klucze s-62
dożynki klucze s-63
dożynki klucze s-64
dożynki klucze s-65
dożynki klucze s-68
dożynki klucze s-69
dożynki klucze s-71