• 1S.jpg

Aktualności

"Pięć szkół na piątkę"

26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Wilkowie - wzięli udział w wycieczce do Wrocławia finansowanej przez Fundację Kuźnia Talentów w ramach realizowanego projektu "Pięć szkół na piątkę" dofinansowanego z funduszy europejskich.

W Humanitariumczekała na nich wystawa Odnawialne Źródła Energii. Uczniowie pokonali  trzyetapową  ścieżkę  edukacyjną  składającą się  z  interaktywnych  eksponatów i multimediów.  Empirycznie  przekonali się jak w prosty sposób  można przetworzyć różne rodzaje  energii,  pochodzącej ze  źródeł naturalnych,  w  tę  elektryczną,  płynącą  bezpośrednio  do  naszego  gospodarstwa domowego. Oświetlali energią słoneczną stolicę Dolnego Śląska, wysłali rakietę kosmiczną napędzaną wodorem w misję specjalną, dodatkowo uczestnicy wyprodukowali energię elektryczną siłą własnych mięśni, ścigając się na „rowerze” i użyli energii sprężonego powietrza... do układania fryzury.
W Afrykarium czekał na nich podwodny świat mórz i oceanów, którego nie da się opisać słowami. Gatunki ryb, płazów, gadów i ssaków, których nie zobaczą na co dzień. W iście tropikalnym klimacie mogli się zmierzyć ze swoim strachem, oglądając jadowite węże i pająki, a w motylarni podziwiali piękne motyle, które niejedna z dziewcząt chciałaby mieć jako broszkę.