• 1S.jpg

Aktualności

"Pięć szkół na piątkę"

Dnia 16 maja br. uczniowie z klas I-IIISzkoły Podstawowej w Wilkowie wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Wrocławia finansowaną przez Fundację Kuźnia Talentów w ramach realizowanego projektu "Pięć szkół na piątkę" dofinansowanego z funduszy europejskich.

Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych.
Uczniowie  mieli okazję spotkać kultowych bohaterów z komiksów i odbyć podróż w czasie. W Muzeum Figur Woskowych okazało się, że wszystko jest możliwe. Grupę  powitała plejada gwiazd: muzycy, aktorzy, postacie z filmów i bajek, a nawet ludzie pierwotni. Wszystkie figury okazały się hiperrealistyczne i naturalnej wielkości. Co najważniejsze: uczestnicy mogli dotykać figur woskowych i robić sobie z nimi zdjęcia.
Po ciekawej wędrówce zaproszono ich na wyjątkowe i rozwijające warsztaty ceramiczne z animatorem. Dzieci miały możliwość tworzenia i przeistoczenia własnych pomysłów na unikalne formy ceramiczne.
Po interesującej lekcji w muzeum dotarli do niezwykłego miejsca. Tą magiczną przestrzenią  okazał się Integracyjny Teatr Arka.
Teatr Arka okazał się miejscem szczególnym. Jego ideą jest hasło przywracania społeczeństwu osób niepełnosprawnych poprzez różne działania artystyczne oraz  zwracanie uwagi na ciężki los takich osób, na ich częstą dyskryminację i wykluczenie. Celem teatru jest zaś cierpliwa i metodyczna edukacja społeczeństwa w zakresie kontaktów i życia z ludźmi niepełnosprawnymi.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć i uczestniczyć w  spektaklu pt.” Mały Książę”.
Byli świadkami bardzo atrakcyjnej i oryginalnej teatralnej realizacji opowieści. Piękne lalki, animowane na podestach  przez aktorów. Dekoracje oraz przestrzenna animacja komputerowa obrazów.  Znakomita reżyseria świateł.  Zastosowanie współczesnych środków inscenizacyjnych. Dzieci zintegrowały się ze znakomitym zespołem niepełnosprawnych i pełnosprawnych zawodowych aktorów, dla których teatr jest prawdziwą Świątynią sztuki. Jest misją na rzecz rozwoju w ludziach najważniejszych cech człowieczeństwa jakimi są miłość, dobro i tolerancja.
To były niezapomniane chwile… , po których szczęśliwie wszyscy wrócili do swoich domów.